leden - únor 2018

Malovaná pýcha - POSPÍŠILOVÁ, Jarmila - 70%

 

O autorce:

Česká spisovatelka Jarmila Pospíšilová (1965) vystudovala práva a od roku 1993 pracuje jako advokátka. K literatuře ji to táhlo celý život, je pro ni zdrojem vědomostí, ale i rozptýlení. Ve své tvorbě se věnuje psaní detektivek a společenských románů. Náměty čerpá výhradně ve své fantazii. Díky své profesy poznala mnoho lidských příběhů a osudů a ty ji umožňují vytvářet zápletky do knih. Její detektivky jsou vesměs zasazeny na venkov a kloubí se v nich znalost tohoto prostředí s problémy současného života. Ve společenských románech klade spíše důraz na mezilidské vztahy. Jarmila Pospíšilová žije v malé vesnici na pomezí Hané a Drahanské vrchoviny.

 

Obsah:.

Doposud téměř neznámý naivní malíř Michal Jurek se zásluhou bohatého mecenáše a milovníka umění z Olomouce stal téměř ze dne na den známým, módním a vyhledávaným nejen u nás, ale především v Německu a Holandsku. Zpychlý Jurek si lehce zvykl na luxus, střídá ženské, holduje alkoholu a ke svému okolí se chová povýšenecky, bezcitně a arogantně. Jednoho dne malíře najdou pod schody ateliéru bez známek života...

 

Hodnocení: 70%

Dosud téměř neznámý naivní malíř Michal Jurek se zásluhou vlivného galeristy stal doslova ze dne na den známým, módním a vyhledávaným u nás i v zahraničí. Sám Michal Jurek není všem lidem ve svém okolí sympatický - pije přes míru, střídá známosti, chová se povýšeně, arogantně a škodolibě. Jednoho dne ho najdou doma pod schodištěm mrtvého. Nehoda nebo vražda? Další skvělý příběh s amatérskou "detektivkou" Marií a opravdovým kriminalistou kapitánem Klenským.

 

Podobné knihy:

  •  další knihy autorky 

 

Za hodnocení knihy Malovaná pýcha děkujeme Ivaně Morávkové