září 2017

Oživlý kámen - PENNY, Louise - 70%

 

O autorce:

Kanadská spisovatelka Louise Penny (*1958) je rodačkou z Toronta, v současné době žije s manželem na malé vesnici jižně od Montrealu nedaleko amerických hranic. Pracovala, jako rozhlasová moderátorka po svatbě se rozhodla pro kariéru spisovatelky. Od roku 2005 vydává sérii klasických detektivek - případů vrchního inspektora Gamache, které se dočkaly mnohanásobných ocenění, pravidelně patří mezi nejlepší tituly roku a především si drží celosvětovou čtenářskou přízeň. 

 

Obsah:.

Léto vrcholí, vrchní inspektor quebecké Sureté Armand Gamache si jako každý rok připomíná s manželkou Reine-Marie výročí seznámení v Manoir Bellechasse, odlehlém luxusním hotýlku nedaleko Three Pines. Nejsou však sami. Sjela se sem také početná, bohatá a vážená rodina Finneyových – kvůli své oslavě. Rozkošný Manoir Bellechasse sice obklopuje ryzí příroda, je na něm však cosi nepřirozeného. Vedra se stupňují, dusivá vlhkost se blíží, na rodinnou sešlost přijíždějí nečekaní hosté... a letní bouře za sebou zanechá mrtvé tělo. Je na zkušeném Gamachovi, aby odhalil neproveditelnou vraždu, dlouho pohřbená tajemství i zášti pečlivě skryté za zdvořilými úsměvy. A také překonal sebe sama.

 

Hodnocení: 70%

Čtvrtý detektivní příběh o inspektorovi Gamachovi mě více než příjemně překvapil a líbil se mi nejvíc ze všech předchozích příběhů. Rozhodně doporučuji k přečtení.
 

Podobné knihy:

  •  

Za hodnocení knihy Oživlý kámen děkujeme Lence