listopad 2014

NEPIL František - Po Praze chodím - 80%

 

O autorovi:

Populární český spisovatel, tvůrce rozhlasových relací a scénárista František Nepil se narodil 10. 2. 1929 v Hýskově. Dětství prožil ve Svatém Janu pod Skalou a na lesní samotě Výbrnice u Nižboru a poté se rodina přestěhovala do Prahy. Studoval obchodní akademii nejprve v Berouně a později v Praze, kde také v roce 1948 maturoval. Po střední škole se stal propagačním referentem československých hotelů. Od roku 1954 pracoval jako textař v reklamním podniku Merkur. V roce 1969 nastoupil do redakce vysílání pro děti a mládež v československém rozhlase. Od roku 1972 se plně věnoval spisovatelské profesy.

František Nepil přispíval do mnoha časopisů drobnými prózami, fejetony, sloupky a pohádkami. Je autorem řady scénářů a televizních pohádek. K nejznámějším a nejoblíbenějším patřil i jeho fejetony v československém rozhlase v pořadu "Dobré a ještě lepší jitro".

František Nepil zemřel 8. 9. 1995 v Praze.

Obsah:.

Půvabná knížka pro pamětníky i milovníky starých časů doplněná ilustracemi pražských zákoutí provází čtenáře po pražských vinárnách, některých stále existujících, jiných dávno zaniklých. Neopakovatelná atmosféra podniků jako Vikárka, U Tří Housliček, U Pavouka, U Plebána i jiných, jak ji předává František Nepil, jeden z nejčeštějších autorů, dojme a potěší všechny milovníky již téměř zmizelé Prahy.

 

Hodnocení: 80%

Příjemné vyprávění o pražských hospůdkách, kavárnách a vinárnách, které nás zavede do doby dávno minulé. Knížka potěší nejen milovníky staré Prahy.

Podobné tituly:

  •  

      

Za hodnocení knihy Po Praze chodim děkujeme Verči.