červen 2015

MORIARTY, Liane - Na co Alice zapomněla - 75%

 

O autorce:

Australská spisovatelka Liane Moriarty se narodila v roce 1966 v Sydney. Je sestrou známé australské spisovatelky Jaclyn Moriarty. Po ukončení studia pracovala L. Moriarty v reklamě a marketingu v nakladatelství. Chvíli předtím než začala pracovat na volné noze jako reklamní textař, rozjela vlastní firmu. V roce 2004 absolvovala Macquarie University v Sydney, v témže roce vyšel také její první román Tři přání. V současné době žije s manželem a dvěma dětmi v Sydney. 

 

Obsah:.

Když se Alice probere na zemi v posilovně, má na hlavě pořádnou bouli a myslí si, že je jí dvacet devět a čeká první dítě se svým superúžasným manželem Nickem. Jenomže pak se dozví, že se jí z paměti právě vymazalo deset let života a že je ve skutečnosti devětatřicetiletá neurotička, která nejraději tráví svůj volný čas v posilovně nebo na poradách školního výboru se ženami, jež kdysi nesnášela. Jak se to stalo, že se její život tak radikálně změnil? Proč ji její manžel nenávidí? Co tak hrozného provedla, že s ní její milovaná sestra skoro nemluví? A do toho si není schopná vůbec vzpomenout na svoje tři děti – ne, Alice se najednou vidí jinýma očima a ta nová žena, o které jí vyprávějí, se jí vůbec nezamlouvá. Najde způsob, aby se znovu stala tím člověkem, kterým bývala?

 

Hodnocení: 75%

Román ze života o paní, která zapomněla posledních deset let svého života, se mi velmi líbil a doporučuji ho ke čtení ve volném čase, třeba na koupaliště nebo chalupě. Osobně se mi tato kniha líbila více než první autorčina Manželovo tajemství. 

 

 

 

 

Podobné tituly:

  •  

      

Za hodnocení knihy Na co Alice zapomněla děkujeme Veronice Miklášové.