prosinec 2013

Písečný muž - Kepler, Lars  - 85%

 

O autorovi

Lars Kepler je pseudonym, pod kterým se ukrývá manželská dvojice Alexandra Coalho Ahndorilová a Alexandr Ahndoril. Jedná se o švédské autory, kteří mají rádi thrillery a rozhodli se společně napsat knihu, která by nebyla ovlivněna tvorbou s jejich jmény. Do detektivního žánru se snaží vnést nové prvky inspirované filmem, nové charakteristické typy a znaky. Zvolený pseudonym není náhodný. Jméno astronoma Jana Keplera symbolizuje objevování nového a Lars je zkratka spisovatele Stiega Larssona.

Obsah:

Jedné chladné zimní noci se ve Stockholmu objeví mladý muž, jenž kráčí podél železničního mostu. Je silně podchlazený a má těžký zápal plic. Kromě toho v nemocnici vyjde najevo jeden šokující fakt: podle úmrtního listu má být tenhle člověk už sedm let mrtvý. Zabil ho sériový vrah Jurek Walter, jehož poté, co ho Joona Linna zatkl, soud poslal na léčení na psychiatrii v naprosté izolaci. Ale kde ten člověk celé ty roky byl? Starý případ se znovu otevře. Zdá se, že někdo se snaží dostat pod kůži sériového vraha. Je třeba jednat rychle, protože čas běží. Lars Kepler svým čtvrtým románem překonává veškerá očekávání.

 

Hodnocení: 85 %

Další detektivní román těchto autorů je opět strhující a velmi napínavý až do konce.  Doporučuji ale nečíst před spaním, protože „Písečný muž“ by vám mohl vlézt do snů a to by nebyl příjemný spánek.

 

Podobné tituly:

  • Všechny předchozí knihy autorů

Knihu Písečný muž přečetla a pro vás ohodnotila  Jitka Štípská

 

Deník třídního otloukánka, aneb, Jak jsem zvítězil nad šikanou - Gale, Eric Kahn  - 100%

 

O autorovi:

Eric Kahn Gale je americký spisovatel, který vyrůstal na předměstí Michigonu. V současné době žije Chicagu, píše knihy pro děti, ale také divadelní hry. Je členem muzikálové skupiny Team StarKind. Při psaní knihy Deník třídního otloukánka se inspiroval skutečnými zážitky. Sdružení nezávislých amerických knihkupců India Next List zařadilo tuto knihu mezi 10 TOP knih roku 2013.

 

Obsah:

Eric Kahn Gale je autorem knihy Deník třídního otloukánka pojednávající o Erikovi, který byl do šesté třídy normální, průměrný kluk, ale z nějakého nevysvětlitelného důvodu z něj parta tří kluků udělala Pošuka. Dokonce i jeho nejlepší přítel, s nímž kamarádí už od první třídy, se postaví proti němu. Eric nemůže pochopit, proč se stal Pošukem právě on, a dojde mu to až ve chvíli, kdy se dozví o Knize šikany – tajemném průvodci, který učí Jak dělat potíže, aniž by ses do nich sám namočil; jak řídit školu a být Někdo. A taky, jak vybrat Pošuka – jedince, jenž se stane tím nejtrapnějším z nejtrapnějších. Eric Haskins zatím zůstává Pošukem, ale je předurčen k tomu, aby na nejnižší pozici společenského žebříčku nezůstal navždy.

 

Hodnocení: 100 %

Jak snadné je stát se Pošukem? A jak těžké je jím přestat být? Neobyčejný příběh šikany na amerických školách, tentokrát se šťastným koncem.

Autobiografická zpověď autora knihy, který byl nucen prožít 6. třídu s nálepkou Pošuka.

Díky své inteligenci a houževnatosti odhalil Knihu šikany a v ní sepsaná „pravidla hry“, čímž pomohl nejen sobě, ale i dalším „kandidátům“ na Pošuka.

 

Podobné tituly:

  •  

Knihu Deník třídního otloukánka aneb, Jak jsem zvítězil nad šikanou přečetla a pro vás ohodnotila  Svatava  Hýbnerová