listopad 2013

Poslední strážce věčnosti - Wright, John Charles  - 50%

 

O autorovi:

Americký spisovatel fantastiky John Charles Wright se narodil 22. 10. 1961 do vojenské rodiny, která v mládí zapříčinila jeho časté stěhování. V roce 1984 dokončil studia filozofie a vedlejšího oboru matematiky. O tři roky později promoval na právech, kterým se ovšem nikdy nevěnoval. Spíše ho táhla práce novináře, kterou se také živil. S manželkou, spisovatelkou L. Jaggi Lamplighter a dětmi žije ve Virginii.

 

Obsah:

Mladý Galen Waylock je posledním strážcem snové brány, za níž vyčkává prastaré zlo lačnící po světě lidí. Galenova rodina ji střežila po tisíc let a snášela posměch světa, který tuto hrozbu pustil z hlavy coby pouhý mýtus. Nyní se v hlubinách probouzejí přisluhovači Temnoty a dlouhé, předlouhé roky služby jsou u konce. Zdá se, že Galenova trpělivá oddanost se vyplatila. Ale vše je jinak. Novodobé ideály lidské důstojnosti a svobody se takzvané Moci Světla nezamlouvají. Ať už v konečné válce mezi temnotou a světlem zvítězí kdokoli, lidstvo bude odsouzeno buď ke shovívavému, anebo zlovolnému područí. A tak Galen volí třetí možnost: nechá spící Bojovníky Světla dřímat. Zapovězených čarovných zbraní se chopí on sám se svými společníky. Následují zrady, vraždy a pohromy. Smrtelníci musí čelit houstnoucí Temnotě bez pomoci. Poslední Strážce Věčnosti je ambiciózní a překrásně napsané hrdinské dobrodružství, jež Johna C. Wrighta představuje jako výrazného spisovatele žánru fantasy.

 

Hodnocení: 50 %

Tato dílová fantasy, která snoubí dohromady staré řecké báje se severskou a křesťanskou mytologií je pořádným gulášem. Naštěstí opravdu zajímavým. Čtenář se místy nemůže odtrhnout a s napětím čeká, jak to dopadne.

 

Podobné tituly:

  •  

Knihu Poslední strážce věčnosti přečetla a pro vás ohodnotila  Lenka Maňáková