leden 2014

Aristokratka ve varu - Boček, Evžen - 100%

 

O autorovi

Současný kastelán milotického zámku Evžen Boček se narodil 6. října 1966 v Kyjově. V Kyjově - Boršově navštěvoval malotřídku a později pokračoval na ZŠ Komenského v Kyjově. Maturitní zkoušku složil Gymnáziu Kyjov. Posléze pokračoval ve studiu na dnešní Masarykově univerzitě v Brně na vojenské katedře. Po studiu pracoval jako učitel na Základní škole u Červených domků v Hodoníně.

 

Obsah:

Aristokraté jsou v ohrožení, ale situace Marie Kostkové z Kostky je o to těžší, že denně potkává členy své bláznivé rodiny a k tomu několik střelených zaměstnanců "nejchudšího zámku v Čechách". Otec je skrblík, americká maminka se chce podobat princezně Dianě... a největší událostí na zámku Kostka za posledních tři sta let byla svatba Helenky Vondráčkové. Kastelán Josef nenávidí lidi, hospodyně paní Tichá kleje jako dlaždič a celý den nasává ořechovku přímo z lahve... a chvílemi příběh rozdrnčí i charakteristické ráčkování Karla Schwarzenberga. Pokračování Poslední aristokratka, nejúspěšnější humoristické knížky roku 2012 oceněné Cenou Miloslava Švandrlíka, nabízí další porci bláznivých situací a gagů, při nichž je hlasitý smích zaručen na 100%.

 

Hodnocení: 100 %

Aristokratka ve varu na Poslední aristokratku navazuje, takže  bez přečtení první knihy nemá smysl druhou číst. Ale ani v druhé knize ovšem Evžen nezklamal. Kniha je plná humoru a po přečtení tří stránek jsem měla záchvat smíchu, který mně znemožnil pokračovat. Skvělá kniha na pobavení a odreagování, vřele doporučuji.

 

Podobné tituly:

  • Poslední aristokratka - Evžen Boček

Knihu Aristokratka ve varu přečetla a pro vás ohodnotila  Ivana Šimková

 

 

Co je tvoje, je i moje - Stimson, Tess  - 80%

 

O autorce

Anglická spisovatelka Tess Stimson patří mezi nejuznávanější současné autory. Narodila se a vyrůstala v Sussexu v Anglii, později několik let žila v Řecku a Africe. Na Oxfordu vystudovala anglickou literaturu. Po promoci pracovala jako novinářka a později jako redaktorka několika televizních společností na Blízkém východě. V roce 1991 vydala svou první knihu o bejrútském rukojmí.

V současné době žije se svými dětmi ve Vermontu a věnuje se psaní sloupků do novin Daily mail, Mail on Sunday, Daily express you, Glamour Magazine a The Time. Kromě toho píše romány, které ve Velké Británii slaví nebývalé úspěchy a jsou překládány do dalších jazyků.

Více informací na www.tessstimson.com

 

Obsah:

Dvě sestry. Naprosté protiklady. A dohoda, která je spojí – anebo navždy rozdělí. Grace Hamiltonová je dítě štěstěny. Na co sáhne, to se vydaří. Avšak to, po čem touží ze všeho nejvíce, mít nemůže: vlastní dítě. Tato nenaplněná touha se plíživě přemění v posedlost, která dokáže rozleptat i ten nejdokonalejší život. A pak se z Ameriky nečekaně vrátí její sestra…Susannah je rozený smolař. Na co sáhne, to se zkazí. Ale děti mít může, dokonce je už i porodila – a dala k adopci. Šest let strávila v americkém tetovacím salonu a teď se vrací do Británie, aniž tuší, čím se tam vlastně bude živit. Už ani nevěří, že se jí podaří dělat něco smysluplného; spíše doufá, že zas nevytvoří nějaký další průšvih. Setkání obou sester je zprvu jako setkání dvou bytostí z rozdílných planet. Přesto se dokáží shodnout na jedné věci: Susannah se stane náhradní matkou Graceina dítěte. Odnosí a porodí je, pak novorozeně předá jeho biologickým rodičům. Zádrhel nastane ve chvíli, kdy se Susannah rozhodne, že si dítě nechá…

 

Hodnocení: 80 %

Příběh dvou sester, jejich rodičů, milenců a vzájemných vztahů, do kterého je zapleteno i „společné“ miminko, kolem kterého se všechno vlastně točí. Je to román o lásce a odpuštění.

Moc pěkné čtení na volné dny.

 

Podobné tituly:

  •  

Knihu Co je tvoje, je i moje přečetla a pro vás ohodnotila  Jitka Štípská