květen 2014

 

Požitkářka - Mlynářová, Marcela - 50%

 

O autorce:

Česká spisovatelka Marcela Mlynářová se narodila 20. března 1948 v Praze. Literární činnosti se věnuje od roku 1999, kdy vyšel její první román, Chalupářka. Z její dílny pocházejí romány Dcera na zabití (2006), V padesáti na začátku, Důchodkyně nestřílejte (2010), Z lodiček do holin (2011), Kdo nehřeší nežije (2012). Náměty pro své díla autorka čerpá ze svého, ne vždy lehkého života.

 

Obsah:

Jak už jsme u Marcely Mlynářové zvyklí, i její nová knížka POŽITKÁŘKA nabízí úsměvné zážitky a neobyčejné postřehy z obyčejného života. Tím, že popisuje svým originálním a vtipným způsobem události většině z nás blízké, získává tato autorka zvláště mezi čtenářkami stále větší oblibu.

 

Hodnocení: 50 %

Autorka popisuje zážitky ze svého života, hlavně ze svých dovolených, výletů a pěších túr – Řím, Sicílie, Malta, Liparské ostrovy, české hory, jižní Morava.

 

Podobné tituly:

  • Marcela Mlynářová - Asi nejsem ženská

Knihu Požitkářka přečetla a pro vás ohodnotila Marcela Koláčková

 

 

 

Žena v kleci - Adler-Olsen, Jussi - 70%

 

O autorovi:

Známý dánský autor kriminálních románů Jussi Adler Olsen se narodil  2. 8. 1950 v Kodani. Vyrůstal v rodině uznávaného psychiatra. V letech 1970 - 1978 studoval medicínu, společenské vědy a filmové vědy, kromě toho se zabýval moderními politickými dějinami. Již během studia se věnoval literatuře, jeho koníčkem byl komiks a animovaný film. V 80. letech se zaměřil na zpracování a vydání prvního dánského lexikonu kresleného seriálu. Pracoval jako novinář, redaktor a nakladatel. Svou literární tvorbu zahájil bestsellerem Alfabethuset (1997), následovala díla A děkovala bohům (2003) a Washingtonský dekret (2006). Napsal kriminální sérii o kodaňském policejním oddělení Q, kterou tvoří knihy Žena v kleci (2007), Zabijáci bažantů (2008) a Vzkaz v lahvi (2009), díky nimž se stal mezinárodně uznávaným autorem.

 

Obsah:

Dech beroucí román, který čtenáře zavede do nejtemnějších hlubin lidské mysli. První případ komisaře Carl Morka a jeho Oddělení Q. Před pěti lety beze stopy zmizela žena. Je opravdu možné, že je stále naživu, zavřená v betonové kobce? Dokáže vůbec člověk přežít takové utrpení? Tento román svému autorovi přinesl mezinárodní ohlas. První díl kriminální série o kodaňském oddělení Q.

 

Hodnocení: 70 %

Brilantní dánská detektivka, které nechybí napětí a která je navíc okořeněna  smyslem pro humor, nadhledem a ironií. Doporučuji  čtenářům severských krimi jako je Nesbo, Larsson, Läcbergová a Kepler.

 

Podobné tituly:

  •  

Knihu Žena v kleci přečetla a pro vás ohodnotila Lenka Maňáková