červen 2016

Holčička, která spolkla mrak velký jako Eiffelova věž - PUÉRTOLAS, Romain - 80%

 

O autorovi:

Romain Puértolas se narodil v roce 1975 v Montpellieru. Střídavě žil ve Francii, Anglii a Španělsku, kde se živil vyučováním francouzštiny a španělštiny, jako tlumočník, DJ, kouzelník, steward. Po době strávené na Národním ředitelství leteckého provozu zakotvil u Pohraniční policie. V současné době pracuje v na centrálním ředitelství jako analytik v oblasti ilegální imigrace.

Své pracovní zkušenosti vtipně a s nadhledem zužitkoval v románu Podivuhodná cesta fakíra, který uvízl ve skříni z IKEY. 

 

Obsah:

Ve své nové knize věhlasný francouzský romanopisec, jehož romány si podmaňují srdce čtenářů na celém světě, líčí neuvěřitelný, fantaskní, hravý, ale především lidsky hluboký příběh matky, která se z lásky naučila létat – příběh, který nás učí, že nic, absolutně nic, není nemožné. Láskou, vtipem a nespoutanou fantazií překypující román vypráví o jedné neobyčejné mladé dámě jménem Providencie Nebeská, pařížské pošťačce s neobyčejně velkým srdcem, které bije pro Zaheru, marockou holčičku, v jejíchž plicích sídlí dusivý mrak cystické fibrózy. Osud je svedl dohromady při prázdninové cestě do Marrákeše, kdy se Providencie rozhodla stát Zaheřinou adoptivní maminkou. Konečně jsou všechny úřední formality vyřízeny a Zahera netrpělivě čeká, až se pro ni její nová maminka vrátí a odveze si ji s sebou do Paříže. Zbývá už jen nasednout do letadla. Na scéně se ovšem objevuje další mrak – mrak sopečného popela, který vychrlil jeden islandský vulkán a jenž zcela ochromí evropskou leteckou dopravu, a novopečené mamince tak zkříží plány. Providencie, uvězněná na letišti Orly, je bezradná: času je málo a ona chce splnit to, co vážně nemocné Zaheře slíbila. Zdá se, že zbývá jediná možnost: naučit se létat...

 

Hodnocení:80%

Krásně napsaný příběh o lásce matky, která pro záchranu pro své dítě udělá vše. Jen škoda, že nebyl skutečný.

 

Podobné tituly:

 

Knihu Holčička, která spolkla mrak velký jako Eiffelova věž přečetla a pro vás ohodnotila Lenka Maňáková