červen 2013

Srdcem proti rozumu - KRISTL, Tomáš - 70%

 

O autorovi:

Tomáš Kristl je mladý 33 letý typický podnikatel, kteří věří v sám sebe a ve vlastní schopnosti. Tomáš je rozvedený. Svou ženu si vzal po sedmileté známosti v 25 letech. Manželství vydrželo dalších 7 let, ve kterém se narodila dcera. Manželství skončilo kvůli Tomášově nevěře se Sofií, se kterou si vytvořil paralelní vztah. Se svou druhou ženou má další dceru, která se narodila v době jeho prvního manželství.

Více informací na milenka.webnode.cz.

Obsah:

Pochopit chování mužů se ženám někdy zdá téměř nemožné. Často přitom stačí podívat se na svět přímo jejich očima. Kniha Srdcem proti rozumu je pozvánkou ženám do mužského světa. Co všechno je v životě muže skutečně důležité? Zdraví, rodina, láska, peníze, štěstí? Nebo je to něco úplně jiného? Proč se často chová, jedná a mluví jinak, než žena očekává? Má nějaká tajemství? Skryté touhy a představy? A dokáže být se ženou skutečně šťastný? Kniha autorů Sofie Králové a Tomáše Kristla je volným pokračováním knihy 13. komnata milenek. Stejně jako kniha první je i toto pokračování inspirováno životními příběhy a zkušenostmi obou autorů. Autoři v knize na společných životních příbězích odkrývají čtenářům dva rozdílné pohledy na svět. Svět mužů a svět žen. Svět srdce a svět rozumu.

Hodnocení: 70%

Velice zajímavé pokračování neméně zajímavého prvního dílu. Čtenář po přečtení 13.komnaty milenek (1.díl) může mít pocit, že všechno vlastně dobře dopadlo. Ve druhém dílu ale vyjde najevo, že ani nadále to Tomáš a Sofie nemají jednoduché.. Tomáš je - jak sám v této knize říká za toho padoucha- a z pohledu čtenářky ženy jsem to tak opravdu cítila i já. Nicméně je velice zajímavé sledovat, jak se postavy vyvíjejí vlivem životních událostí a jak i muže „padoucha“ může tížit svědomí. Kniha přibližuje způsob myšlení druhého pohlaví-  i když se nám ne vždy může líbit a ne vždy ho můžeme chápat. Stejně tak nám přibližuje i rozdíly mezi stejným pohlavím- ne každá žena by dokázala být tolerantní a vydržet tolik, jako Sofie. Velmi mě zaujaly i názory jejich přátel a také příběhy jiných lidí. Kniha se čte opravdu velmi dobře a dává určitě spoustu podnětů k zamyšlení.

 

Podobné tituly:

  • Tomáš Kristl - 13. komnaty milenek

 

 

Padesát odstínů šedi - JAMES, E. L.  - 30%

 

O autorce:

E. L. James je pseudonym nezávislé anglické spisovatelky, televizní producentky, scénáristky a autorky úspěšného erotického románu Padesát odstínů šedi Eriky Mitchell Leonard, která se narodila 7. 3. 1963 v Londýně. Dětství prožila Buckinghamshire. Na Universite of Kend vystudovala historii.

Do světa literatury vstoupila na jaře 2011 prvotinou Padesát odstínů šedi, která se vyšla jako e-kniha na internetu. Aby se román stál světovým bestsellerem, nepotřeboval žádnou reklamu v médiích. Román se vyšplhal na přední místa prestižního žebříčku nejprodávanějších knih USA, který hodnotí list The New York Times. U nás román vyšel za obrovské podpory médií na podzim 2012 a stal se komerčně nejúspěšnějším titulem loňského roku. V lednu 2013 vyšel u nás druhý díl Padesát odstínů temnoty.

Po celém světě se prodalo zatím 60 mil. výtisků. U nás se toto číslo šplhá ke 100 tis. hranici. E. L. James za své dílo získala ve Velké Británii Národní knižní cenu 2012 za román Padesát odstínů šedi. Stala se Osobností roku 2012 Vydavatelství Weekly.

Více informací na https://www.eljamesauthor.com/landing/.

 

Obsah:

Padesát odstínů šedé (Fifty Shades of Grey) je první díl erotické trilogie, kterou napsala E. L. James a zaujala tak čtenáře po celém světě. Studentka literatury Anastasia Steel má za úkol zpracovat rozhovor s úspěšným a bohatým podnikatelem Christianem Greyem (Grey = angl. šedý, odtud název knihy 50 odstínů šedé) Na domluvenou schůzku přijde muž, který Anastasii neuvěřitelně přitahuje. Je okouzlující, krásný, neuvěřitelně chytrý, svůdný a hrozivý. Nezkušená a nevinná dívka poprvé zažívá pocit, že nějakého muže chce. Z jedné strany ji odrazuje jeho záhadná rezervovaná osobnost a z druhé strany se mu strašně touží přiblížit. Starší a zkušený Christian není schopen odolat klidné kráse, důvtipu a nezávislému duchu mladé dívky. Ať chce nebo ne, musí si přiznat - touží po ní, chce ji...ale za svých vlastních podmínek. Anastasia je šokovaná i vzrušená Christianovými nezvyklými erotickými chutěmi. Váhá, ale není schopná mu odolat. Vášnivý živočišný vztah odkrývá jejich tajemství i temné sexuální touhy. Víc si můžete přečíst v mistrně napsaném erotickém románu Padesát odstínů šedi.
 

Hodnocení: 30 %

Po tom, co vypuklo totální šílenství po této knize, jsem se rozhodla, že tento erotický „zázrak“ si musím přečíst také…  Bylo to pro mě dost velké zklamání… Hlavní hrdinka je podle mě mírně řečeno úplně „hloupá“ a snad tak trochu i z jiného světa... To, že je ve svých letech ještě panna mi zase až tak zvláštní nepřišlo- dokonce by se to dalo i ocenit, ale co se týče jiných názorů a životních zkušeností je teda dost mimo. Hlavní hrdina je tak dokonalý až to člověku leze na nervy.. J  Nehledě na slovník, který kniha obsahuje a neustále se opakující fráze a slova. Takže už dopředu přesně víte, že se schyluje k další nudné milostné scéně. Děj skoro žádný. Nicméně kvůli mé zásadě, dočíst každou knihu, jsem do konce přečetla i tuhle.

 

Podobné tituly:

  • další knihy autorky

Knihy Srdcem proti rozumu a Padesát odstínů šedi přečetla a pro vás ohodnotila Hana Veselá

 

Pergameny - ŠTĚTINA, Jaromír - 100%

 

O autorovi:

Jaromír Štětina je český novinář, spisovatel a politik, který se narodil 6. 4. 1946 v Praze. Je známý jako válečný reportér z oblasti bývalého Sovětského svazu a v současnosti jako bojovník za zákaz komunismu.

Podle vlastních slov pochází z buržoazně-komunistického prostředí. V letech 1961 - 1967 vystudoval Vysokou školu ekonomickou v Praze. Stal se členem Fakultní organizace KSČ na VŠE. Rudou knížku vrátil za sovětské okupace. Během 70. a 80. let uspořádal několik výprav na Sibiř a do Asie.

Po revoluci v roce 1989 začal pracovat jako novinář v Lidových novinách, které od roku 1993 také vedl. Poté se stal válečným reportérem v Čečensku a Afghánistánu. Za svou práci získal v roce 1997 Cenu Ferdinanda Peroutky. V roce 1994 spolu s Petrou Procházkovou založil, soukromou novinářskou agenturu EPICENTRUM, kde je šéfredaktorem.

V roce 2004 byl zvolen senátorem Prahy 10 za Stranu zelených. V roce 2010 svůj mandát obhájil za stranu TOP 09 a hnutí Starostů a nezávislých.

Více informací na https://www.jaromirstetina.cz/

 

Obsah:

V novém románu Jaromíra Štětiny se prolínají životní příběhy čtyř přátel, horníků severočeského hnědouhelného dolu. Ve Velkodolu Maxim Gorkij pracuje na vrtné soupravě Ogar Charlie, někdejší emigrant a vrtmistr aljašských ropných polí Prudhoe Bay, syn porevolučního ruského uprchlíka Ivan Bunin, Chcípáček Václav, mírně retardovaný mládenec s dobrým srdcem, a obrovitý cikán Rafael Dežo Ursíny. Všichni mají účty s temnou dobou druhé poloviny minulého století. Najdete je na jámě, zastihnete je pít rum v hornické hospodě v Braňanech, radovat se v Parku kultury a oddechu Julia Fučíka, uvidíte je kopat šachtice při průzkumu ložiska safírů na Jizerce, spolu s nimi budete slavit 1. máj a pohanský svátek Mezinárodního dne žen, společně se můžete vypravit do vesnic zdevastovaných uhelnou těžbou. Poznáte tajemství podzemního labyrintu Richard 1 u Litoměřic. Výborně napsaný nový Štětinův román s detektivní zápletkou je o oné době, kdy se lámaly charaktery. Je o těch, kteří se tomu uměli postavit, i o těch, kteří to neuměli. Román nese autorovy biografické rysy. Řadu let na velkodole Maxim Gorkij u Bíliny pracoval. „Měl jsem štěstí,“ říká Jaromír Štětina, „komu se podaří tak zblízka poznat lidi, které doba nepokořila?“
 

Hodnocení: 100%

Kniha vyšla začátkem letošního roku a zachycuje příběhy čtyř přátel, horníků, kteří spolu pracují v severočeských dolech ve druhé polovině minulého století. Na postavy hlavních hrdinů navazují další a vytváří tak mozaiku lidských osudů. Je to drsné čtení, takové jaká byla doba  kdy se děj odehrává. Nesporná hodnota knihy je v tom, že bychom neměli zapomínat na pokřivenou minulost našeho národa, a že i v té době žili obyčejní lidé, kteří se dokázali vzepřít a prožít zajímavý, i když těžký, plnohodnotný život, a že každý je poznamenaný životy svých předků.

 

Podobné tituly:

  •  

Knihu Pergameny přečetla a pro vás ohodnotila Marie Ammerová