březen 2016

Vražedná vášeň - HARASIMOVÁ, Markéta  - 100%

 

O autorce:

Markéta Harasimová pochází ze severomoravského města Krnov, je absolventkou obchodní akademie v Opavě. Po studiu pracovala jako obchodní manažerka, po pár letech tuto práci opustila a začala se věnovat psaní na profesionální úrovni. V roce 2010 se vdala a odstěhovala se na jižní Moravu. Na svém kontě má přes desítku románů a píše scénář na motivy své knihy Sametová kůže. 
Do světa literatury vstoupila M. Harasimová už na střední škole. První knihy zaměřila na dívky a dnes vydává úspěšné romány pro ženy a muže. Příběhy románů se odehrávají v současnosti a obvykle řeší zlomové situace v životě běžných lidí. V jejích knihách najdeme napětí, erotiku, milostná vzplanutí a humor. Několik posledních knih je mixem eroticky-milostných vztahů s detektivním podtextem. 
Markéta Harasimová se kromě literární tvorby věnuje také malování. 
Více informací na www.marketaharasimova.cz

 

Obsah:

Rodící se milostný vztah Liliany a Artura krutě poznamená hrůzný zločin. Oba pracují pro laboratoř vyvíjející revoluční lék proti rakovině - a právě o ten má zájem neznámá skupina zločinců, která se nezastaví před ničím. Vzrušující momenty, které Lil a Artur prožívají, nejprve naruší záhadné zmizení jejich kolegy, jenž za své vědomosti zaplatí životem. Sympatický, byť občas poněkud neortodoxní policejní komisař Ivan Hokr začíná pátrat po bestiálním vrahovi, který je však vždy o krok napřed. A krátce nato je unesen i Artur. Liliana se zmítá ve strachu o život milovaného muže, zatímco Hokr s kolegy bezvýsledně hledá pachatele. Smrtelné nebezpečí ovšem číhá také na Lilianu - a ten, který zpovzdálí tahá za nitky, je možná blíž, než by ji vůbec kdy napadlo... Dostane osudem těžce zkoušená dvojice šanci naplno prožít svou lásku a vášeň?

 

Hodnocení: 100%

Knížka se čte jedním dechem, je napínavá, nepostrádá napětí, erotiku - vřele doporučuji.


Podobné tituly:

  •  

Knihu Vražedná vášeň přečetla a pro vás ohodnotila Ivana Šimková

 
 

Láska s chutí makronky - VAUGHAN, Sarah  - 80%

 

O autorce:

Anglická spisovatelka Sahar Vaughan (1972) vystudovala anglistiku na Oxfordské univerzitě a poté se stala žurnalistkou. Po jedenácti letech v časopise Guardian, kde působila jako hlasatelka a politická zpravodajka začala pracovat na volné noze. Žije se svým manželem a dvěma dětmi nedaleko Cambridge. Román Láska s chutí makronky je její prvotina.

 

Obsah:

Román pro ženy odehrávající se v prostředí populární gastronomické soutěže Hledá se nejlepší pekařka! Každý z účastníků má k zalíbení, které našel v přípravě pečených lahůdek, své vlastní důvody. Baculatá Jenny čelí syndromu prázdného hnízda a problémům v manželství. Svobodná matka Claire obětovala životní sen kvůli dceři a nemůže se vymanit ze vztahu s mužem, který ji využívá. Pro bývalou učitelku Vicki je mateřská role náročnější, než původně očekávala, snad kvůli komplikovanému vztahu s matkou. A zdánlivě dokonalá Karen je odhodlaná vyhrát, aniž by její pečlivě vypilovaná maska byť jen na okamžik sklouzla a odhalila, co se skrývá pod ní. Postupem času začnou mezi finalisty vznikat spojenectví a na povrch vyplouvají důvěrná tajemství a soukromé bolístky. Mít vládu v kuchyni se jim daří dokonale, nad svými životy už to však tak jednoduché není. Kniha je průběžně doplňována recepty a životním příběhem slavné pekařky paní Eadanové. I za jejím věhlasem se však skrývá osobní tragédie.

 

Hodnocení: 80%

Kniha se mi hodně líbila. Je o osudech 5 účastníků soutěže  v pečení. Hlavní hrdinové (čtyři ženy  a jeden muž) mají své osobní, manželské nebo rodinné problémy a starosti. Osudy účastníků se prolínají s o půl století starším životním příběhem slavné pekařky a jejími kuchařskými radami.

 


Podobné tituly:

  •  

Knihu Láska s chutí makronky přečetla a pro vás ohodnotila Marcela Koláčková